سرور مجازی (VPS)

قبل از خرید سرور مجازی، لازم است با چند نکته مهم آشنا شوید. سرور مجازی (VPS) مخفف عبارت Virtual Private Server می‌باشد. سرور مجازی در واقع یک اصطلاح در زمینه هاستینگ است که امکان دسترسی root و نصب نرم افزارهای مختلف سیستمی را فراهم می‌کند. این فناوری، سرورهای فیزیکی را با استفاده از سخت افزارهای پیشرفته و برنامه های مجازی سازی نظیر vmware به چندین vps با امکانات مختلف تقسیم می کند .

در حالت کلی دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز ، سیستم عامل‌های محبوبی برای راه اندازی سرور مجازی هستند .

خرید سرور مجازی

ایزی پیمنت به عنوان یکی از با تجربه‌ ترین شرکت‌های ارائه دهنده سرور مجازی پی پال است که سرورهای مجازی با امکانات مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر سایت شما پر بازدید است و نیاز به خرید سرور مجازی دارید، Ezipayment مناسب‌ ترین و به صرفه ترین پیشنهادات را برای شما دارد. یکی از این پیشنهادات ، خرید سرور مجازی آلمان است. کشور آلمان با در اختیار داشتن بهترین و قدرتمندترین تکنولوژی‌ سخت افزاری و نرم افزاری، داشتن روابط سیاسی مناسب، هزینه‌ های معقول، بهترین انتخاب برای سرور مجازی می‌باشد. اگر خواهان سرور مجازی اروپا هستید، قبل از خرید به موقعیت جغرافیایی، روابط سیاسی و قیمت سرورهای کشورهای اروپایی هم توجه داشته باشید .

اگر سرور مجازی لینوکسی نیاز دارید ، می‌توانید با خرید سرور مجازی لینوکس ( آلمان ) بهترین انتخاب را داشته باشید. سرور مجازی لینوکس در واقع روی آن سیستم عامل لینوکس نصب است و در صورتی که برنامه سایت شما با php نوشته شده باشد، سرور مجازی لینوکس بهترین انتخاب است. در مقابل آن سرور مجازی ویندوز سروری است که روی آن ویندوز نصب شده و مناسب سایت‌هایی است که با کدنویسی‌هایی نظیر asp طراحی شده‌اند. بهترین راهکار برای این سایت‌ها خرید سرور مجازی ویندوز (آلمان) می‌باشد.

البته سیستم عامل محبوب دیگری هم وجود دارد. سیستم عامل اوبونتو که یکی از توزیع های لینوکسی است در میان مردم محبوبیت چشم گیری پیدا کرده است. برای این سیستم عامل هم خرید سرور مجازی اوبونتو آلمان پیشنهاد می‌شود .

سرور اختصاصی مجازی (VDS)

در صورتی که وب سایت کسب و کار شما بسیار بزرگ و پربازدید است، سرور مجازی پاسخگوی نیاز شما نبوده و بهترین راه خرید سرور اختصاصی آلمان می‌باشد. سرور اختصاصی برای میزبانی سایت خود انتخاب کنید که به صرفه ترین و بهترین باشد.

ایزی‌پیمنت ، پیشنهادی برای شما دارد. مناسب ترین سرور اختصاصی که از نظر کیفیت، قدرت و قیمت مناسب است، دیتاسنتر هتزنر آلمان می‌باشد که بسیار به صرفه‌تر از سرور اختصاصی سایر کشورهای اروپایی است. سرور اختصاصی آلمان از دیتاسنتز هتزنر ارائه می‌شود. این دیتاسنتز از سال 1997 فعالیت‌های خود را در زمینه خدمات وب شروع کرده است. سرورهای این دیتاسنتز با توجه به هاردهایی با حجم بالا و پینگ مناسب به ایران بسیار مورد استقبال ایرانیان بوده و گزینه‌ای مناسب برای داشتن سرور مجازی و سرور هاستینگ می باشد.

شاید اگر تازه کار باشید، اندکی سردرگم شوید و بپرسید تفاوت سرور اختصاصی با سرور مجازی در چیست؟ پاسخ بسیار ساده است.

برای وب سایت‌هایی که ترافیک بالا ندارند هاست پیشنهاد می‌شود. ولی اگر سایت کسب و کار شما ترافیک و بازدید بالایی داشته باشد، دو راه کار ارائه می‌شود : خرید سرور اختصاصی و خرید سرور مجازی

در سرور اختصاصی تمام منابع و قدرت سرور در اختیار شما است و شما تنها از آن استفاده می‌کنید. این پیشنهاد برای سایت‌های بسیار پر بازدید است که سرعت و کیفیت سایت بالا برود. ولی در سرور مجازی بخشی از محیط سرور در کنترل شماست. یعنی ممکن است تعداد زیادی محیط مجازی هم باشند که در اختیار سایر سایت‌ها قرار گرفته‌اند. در واقع منابع سرور تقسیم شده است . این انتخاب مناسب برای سایت‌هایی با بازدید متوسط و زیاد است.

با توجه به توضیحات داده شده، قطعأ سرور اختصاصی پرقدرت تر و با امکانات بیشتر نسب به سرور مجازی است.

مدیریت سرورهای مجازی یکی از خدمات مهمی است که ما به شما ارائه می دهد. کارشناسان فنی ما آمادگی دارند در هر زمانی با شما در زمینه Monitoring ، Continues Server management یا بروز مشکل خاص همکاری داشته باشند. همچنین سایر خدماتی که به شما ارائه می شود عبارت است از :

*پیکربندی و راه اندازی سرورهای مجازی: شامل راه اندازی سیستم، نصب و پیکر بندی سرویس های مورد نیاز نظیر وب سرور و ایمیل سرور و … می باشد.

*رفع مشکلات احتمالی سرورهای مجازی: اگر مشکلات امنیتی و نرم افزاری و حملاتی نظیر DOSمواجعه شدید،  می توانید از کارشناسان ما کمک بخواهید.

*نظارت و پشتیبانی سرورهای مجازی : اگر از سایر شرکت‌ها سروری خریداری کرده‌اید، برای انجام مدیریت سرور و امور نرم افزاری نیاز به متخصصان فنی دارید، مختصصان ما پشتیبانی کامل سرور مجازی شما را برعهده می‌گیردند.

 

سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران در واقع سرور فیزیکی و اصلی آن در ایران می‌باشد و از اینترنت ایران استفاده می‌کند. سرور مجازی ایران با سرور مجازی اروپا یک سری تفاوت‌هایی دارد . از جمله اینکه سرور مجازی ایران سرعت بالاتری نسبت به سرور مجازی آلمان و حتی اروپا دارد. چرا که سرور اصلی در ایران قرار دارد و از نظر جغرافیایی نزدیک‌ تر است .

همچنین ترافیک ارزان‌ تری برای کاربران سایت شما دارد. چرا که بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ترافیک داخل ایران را برای کاربران خود ارزان‌ تر در نظر می‌گیرند .

البته در سرور مجازی خارج از ایران (نظیر آلمان ، فرانسه، و…) به دلیل کیفیت شبکه، پهنای باند وسیعی وجود دارد. یکی دیگر از مزایای خرید سرور مجازی خارج از ایران، وجود به روزترین و با کیفیت ترین سخت افزارهاست. چرا که به علت قیمت مناسب سخت افزار در کشورهای اروپایی، دیتاسنترهای بزرگ همیشه از به روزترین و جدید ترین سخت افزارها استفاده می‌کنند و این خود بر روی کیفیت سرور مجازی شما تأثیر دارد.